هنرنمایی گروه های خارجی

گروه های موسیقی پرستوهای مهاجر از افغانستان و عاشیقلار میشو از جمهوری آذربایجان در جشنواره لیلم هنرنمایی می کنند.

محمد غلامی مدیر اجرایی جشنواره لیلم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دو گروه بین‌المللی در دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان لیلم به اجرای موسیقی می‌پردازند اظهار کرد: دومین جشنواره موسیقی بومی «لیلم» از هفتم آذرماه در ساری و چهار شهر کار خود را آغاز می‌کند و هفت گروه مازندرانی در مرحله نهایی جشنواره «لیلم» باهم به رقابت می‌پردازند.

غلامی اظهار کرد: گروه «اسارهسو» به سرپرستی کریم کمالیفر، «تبری نوا» به سرپرستی امین باکوئی کتریمی، «تیتیوا» به سرپرستی حسین جهانی نسب، «چاربیدار» به سرپرستی ابوالقاسم قاسم پور، «سر ونگ» به سرپرستی محمدمهدی وظیفه‌شناس، «مازرون» به سرپرستی رضا دیوسالار و گروه «هرایی» به سرپرستی خیرالله قاسمی گرجی در بخش گروهی جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم به هنرنمایی و رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش جنبی جشنواره نیز گروهای موسیقی «آوای کتول» به سرپرستی سیداحمد حسینی از علی‌آباد کتول و «تلار» به سرپرستی حمید گوهرنیا از استان گیلان و «سارنگ قزوین» به سرپرستی مهرداد جعفری، «شقایق‌های کالپوش» به سرپرستی علی‌اصغر حاتمی از استان سمنان، «کادوس تالش» به سرپرستی آرمین فریدی، «مقامچیلار» به سرپرستی غفور امانیان از بندر ترکمن به هنرنمایی پرداخته و نوای خوش موسیقی اصیل بومی مناطق مختلف را به تماشاچیان جشنواره عرضه می‌کنند.

مدیر دومین جشنواره البرزنشینان «لیلم» افزود: در بخش موسیقی بین‌الملل نیز دو گروه «پرستوهای مهاجر» و «عاشیقلارمیشو» از کشورهای افغانستان و آذربایجان نیز در این جشنواره حضور یافته و خارج از بخش رقابتی به اجرای برنامه می‌پردازند.

غلامی تصریح کرد: با آغاز به کارجشنواره ازهفتم آذرماه گروه‌های مقامچیلار، تلار، پرستوهای مهاجر و تبری نوا در ساری و گروه‌های موسیقی عاشیقلار میشو، کادوس و سارنگ در آمل اجرای خود را به نمایش می‌گذارند.

مدیر جشنواره موسیقی بومی لیلم تصریح کرد: روز چهارشنبه هشتم آذرماه نیز آوای کتول، عاشیقلار میشو، اساره سو و کادوس در ساری و مقامچیلار، تلار و مازرون در آمل و تی تی وا، پرستوهای مهاجر و هرایی در بهشهر و تبری نوا، سارنگ و شقایق‌های کالپوش در قزوین هنرنمایی می‌کنند.

وی افزود: نهم آذرماه هم‌زمان با روز پایانی جشنواره نیز گروه‌های گلوا، شقایق‌های کالپوش، عاشیقلار میشو، تی تی وا در ساعت ۱۸ و گروه‌های موسیقی تلار، پرستوهای مهاجر، سارنگ و مازرون در ساعت ۲۱ در ساری و آوای کتول، چاربیدار و کادوس در بهشهر به اجرای موسیقی می‌پردازند.

گفتنی است؛ جشنواره البرزنشینان لیلم از هفتم تا ۹ آذر در شهر ساری، میدان هلال‌احمر، بلوار امام رضا (ع) سالن آمفی‌تئاتر هلال‌احمر از ساعت ۱۸ در دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه و ۱۸ و ۲۱ در روز پایانی پذیرای علاقه‌مندان است.

در بهشهر نیز این جشنواره در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت و در آمل مجتمع فرهنگی هنری ولیعصر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و در شهر سمنان نیز در مجتمع فرهنگی و هنری کومس ازهفتم تا ۹ آذرماه سال جاری از ساعت ۱۸ برگزار می‌شود.