گزارش اولین روز از لیلم سوم

بوستان ولایت ساری و شب‌های موسیقایی مازندران با جشنواره لیلم

حالا لیلم در سومین سال برگزاری جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان، نامی آشنا برای مردم است. جشنواره لیلم در سومین سال برگزاری، اجرای گروه‌های موسیقی را به میان مردم آورده و در نخستین شب از اجراهای بخش جنبی، بوستان ولایت ساری، پذیرای مردمی بود که نشاط اجتماعی را طلب می‌کنند.

ساعت کمی از 9 شب گذشته بود، هوای دلپذیر و خنک و باران‌خورده بوستان ولایت ساری آماده می‌شد تا شبی به یادماندنی را برای خیل مشتاقان هنر و فرهنگ این سرزمین، رقم زند. گروه‌های موسیقی از کشورهای افغانستان و آذربایجان و گروه‌هایی از گلستان و مازندران و دیگر استان‌ها یکی پس از دیگری، به اجرای برنامه پرداختند و روح زندگی برای مردم حاضر در این جشنواره، تغییر کرد.

سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم از صبح دیروز در بخش رقابتی در سالن کنفرانس هلال‌احمر مازندران شروع به کار کرد و شب گذشته هم نخستین بخش جنبی این جشنواره در بوستان ولایت ساری، نشان داد لیلم سوم، متفاوت از لیلم‌های گذشته است.

شروع هر کاری ممکن است در ابتدا با کمبود و نقصان مواجه باشد و این مهم است که دست‌اندرکاران اجرای برنامه، متوجه کمبودها شده و در صدد رفع آن برآیند. به نظر می‌رسد لیلم سوم پربارتر از لیلم اول و دوم شروع به کار کرده و استقبال مردم از این جشنواره، گویای این موضوع است.

اگرچه لیلم در گذشته هم مورد اقبال عمومی قرار گرفت اما علاقه مردم به موسیقی در لیلم سوم نمایان‌تر شده و می‌رود که هر سال به انتظار شروع لیلم بنشینند و این جشنواره بزرگ اهالی موسیقی را هر سال مطالبه کنند.

حالا با لیلم، توقع‌ها افزایش یافته، مردمی که خواستار برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری بیشتری هستند تا نشاط اجتماعی و سلامت جامعه تامین شود.