روز دوم از سومین جشنواره لیلم

شب پرشور لیلم در قلب ساری

دومین روز از بخش‌ رقابتی سومین جشنواره‌ی موسیقی البرزنشینان- لیلِم با دوتارنوازی هنرمندان راه‌یافته‌ به این رشته آغاز شد. داوران محترم این رشته آقایان مسلم فهیمی، نصیر_شیردل، محمدرضا اسحاقی و نیز پیمان بزرگ‌نیا به عنوان ناظر داوری به مشاهده‌ی رقابت این هنرمندان نشستند. سپس راه‌یافتگان رشته‌ی تشت‌نوازی هر کدام به روی سن آمدند و در حضور داوران محترم آقایان فضل الله دهقان، عسگری آقاجانیان و پیمان بزرگنیا -ناظر داوری- به اجرا پرداختند. آخرین رشته‌ در بخش رقابت‌های انفرادی دومین روز لیلِم منظومه‌خوانی بود که راه‌یافتگان این رشته در حضور آقایان عسگری آقاجانیان و فضل الله دهقان به عنوان داور و پیمان بزرگنیا به عنوان ناظر داوری به اجرا پرداختند و مورد داوری قرار گرفتند.

در بخش گروه‌نوازی، گروه‌های اساره‌‌سو، تی‌تی‌وا و روجا در حضور داوران این بخش، فضل الله دهقان، عسگری آقاجانیان، ارسلان طیبی، رجب‌علی رمضانی، بهمنیار شریفی و ناظر داوری آقای پیمان بزرگ‌نیا به ده دقیقه اجرای موسیقی پرداختند.
دومین شب از اجراهای بخش جنبی سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم در بوستان ولایت ساری، با انبوه مشتاقان موسیقی این سرزمین، برگزار شد.

گروه‌هایی از گیلان، مازندران، لرستان، تهران و یک گروه آذری به اجرای برنامه پرداختند و حضور و همراهی مردم، شکوه ویژه‌ای به این برنامه داد.

استقبال باشکوه مردم هنردوست از جشنواره لیلم، خاطره خوشی را در اذهان نوازندگان و خوانندگان بر جای گذاشت و می‌توان به جرات گفت این شور و شوق مردم به هنر را در جای دیگری نخواهند دید.

بوستان ولایت در قلب ساری، جمعیتی دوبرابری نسبت به شب نخست برگزاری جشنواره را شاهد بود و هر لحظه بر انبوه جمعیت، اضافه می‌شد، هنرمندان ساعات خوشی را برای مردم رقم زدند و مردم هم با همراهی، خاطره خوش در ذهن هنرمندان باقی گذاشتند.

بی‌شک بوستان ولایت، شبی بی‌نظیر را پشت سر گذاشت و دوباره چشم‌انتظار این دورهمی باشکوه خواهد ماند.

امشب هم از ساعت 21 در بوستان ولایت ساری، منتظر مردم خون‌گرم و اهل فرهنگ و هنر هستیم تا سومین شب از برگزاری جشنواره لیلم را با شور و شوق بیشتری برگزار کنیم.